سیستم ایمنی ما را در برابر عفونت های باکتریای و ویروسی محفوظ نگه می دارد. در حال حاضر فرضیه های مختلفی در مورد سیستم ایمنی بدن مخصوصا در مورد عفونت ها وجود دارد که از نظر علمی پشتیبانی نشده اند. در این زمینه باورهای غلطی وجود داردکه به آن ها اشاره خواهیم داشت.

 

مصرف ویتامین ها و مواد معدنی می تواند سیستم ایمنی را تقویت کند.

اگرچه مصرف مواد غذایی مغذی در بلند مدت سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، اما باید دانست این مقدار باید توسط پزشک توصیه شده باشد. هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که مصرف مواد مغذی بیش از مقدار توصیه شده باعث پیشگیری از بیماری ها  شود. باید دانست که مصرف دوزهای بالا می تواند اثر سو داشته باشد و روی سلامت انسان تاثیر منفی بگذارد.

کرونا و مواد غذایی

برای پیشگیری از انواع سرماخوردگی و آنفولانزا مصرف مکمل ویتامین C مناسب است.

بعضی از افراد تصور می کنند مصرف مکمل های ویتامینC از عفونت ها در هنگام  شیوع سرماخوردگی و آنفولانزا پیشگیری می کند. اما تحقیقات نشان داده است که مصرف ویتامین C تاثیری در کاهش ابتلا به بیماری های ویروسی نداشته است. البته بعضی آزمایش ها نشان داده است که مصرف ویتامین  مدت زمان سرماخوردگی را کمتر می کند و بستگی به شرایط جسمی افراد دارد.

 

افرادی که دچار علائم بیماری شده اند، دارای سیستم ایمنی ضعیف می باشند.

هنگامی که ما در معرض بیماری قرار بگیریم دچار بیماری می شویم و این بدان معنی نیست که سیستم ایمنی بدن ما ضعیف می باشد. همچنان که طبق مشاهدات معلوم می شود که افرادی که دارای عفونت بدون علامت بوده اند و ویروس در بینی، گلو، ریه ها رشد کرده است اما بدون هیچ گونه علامت یا بیماری در حد خیلی ناچیز بروز کرده است و افرادی هستند که به سرعت با قرار گرفتن در معرض ویروس به بیماری مبتلا شده اند. بنابراین اگر در مرتبه بعدی دچار بیماری شدید به سرعت نتیجه نگیرید که به دلیل سیستم ایمنی ضعیف این اتفاق رخ داده است.

 

سیستم ایمنی فعال انسان را سالم تر نگه می دارد.

برخلاف این باور اشتباه یک سیستم ایمنی بیش از حد فعال، باعث واکنش های آلرژیک نسبت به موادی می شود که آسیب رسان نیستند. در واقع واکنش سیستم ایمنی بیش از حد فعال با آسم، لوپوس، درماتیک آتوپیک و آلرژی های غذایی همراه می باشد.

اینفوگرافی باورهای غلط درباره کرونا

تب موجب ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شود.

تب به دلیل مبارزه با عفونت ها از طریق افزایش دمای بدن کمک می کند و باعث افزایش عملکرد سلولی می شود. از شواهد بر می آید که دمای بالای بدن شرایط را برای رشد و تکثیر ویروس ها و باکتری ها دشوار خواهد کرد. البته در صورت بروز تب برای چند روز متوالی حتما باید به پزشک مراجعه شود.

 

مصرف بعضی مواد غذایی می تواند ما را از ابتلا به بیماری های فصلی ایمن سازد.

تاکنون مصرف بعضی مواد غذایی منجر به افزایش سیستم ایمنی بدن نشده است و هیچ دلیل علمی برای اثبات آن وجود ندارد. طی دوران شیوع بیماری های فصلی عده ای بر این باورند که مصرف موادی مانند سیر، زنجبیل، لیمو ترش و شیرین، دارچین و موادی نظیر این می تواند از ابتلا به بیماری های ویروسی جلوگیری کند. هر چند از خواص ضد میکروبی این گیاهان نباید غافل بود.

 


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *